18 01 2012

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

.... • En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınız İçin Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com


Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

İntibak yasasından nasıl yararlanabiliriz?

Eşinizin intibakı 3, 4 yılı bulacak 

Soru: Eşim 2006 yılında emekli oldu. Şuanda 815 TL emekli maaşı alıyor. İntibak yasasından ne şekilde yararlanabiliriz? 

Hayrettin SIRMA 

Cevap: Hazırlanmakta olan intibak yasası, 2000 yılından önce SSK’dan emekli olanları kapsıyor. İlk etapta 2000 den önce emekli olanlardan yaklaşık 1 milyon 700 bin emeklinin dosyaları tek tek ele alınarak intibakı yapılacak. Önümüzdeki 3, 4 yıl içinde tüm emeklilerin intibakının sonuçlandırılacağı ilgili bakan tarafından açıklandı. Eşiniz bu gün için intibak kapsamında değil. Bakanın açıklamalarına göre; intibakı 3, 4 yıl içinde yapılır. Ancak intibak, her emeklinin aylığının artacağı anlamına gelmiyor. İntibak, aynı kazanç tutarı üstünden aynı gün sayında prim ödeyen ve farklı tarihlerde emekli olduklarından faklı tutarda emekli aylığı alanların, emekli aylıklarının eşitlenerek, adil ve eşit olmayan uygulamanın giderilmesi anlamına geliyor. 

Ekrem SARISU - Posta

0
0
0
Yorum Yaz