11 01 2016

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

.... • En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınız İçin Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com


Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

Görevine son verilen memurlara emekli ikramiyesi ödenir mi?

SSK veya Bağ-Kura prim ödeyerek emekli olursanız ikramiye alamazsınız

Soru: 11 Ocak 1972 doğumluyum. 1 Aralık 1995 yılında TC. 657 sayılı devlet memuru olarak Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladım. 1992 yılında (15 ay) askerlik yaptım. Askerlik borçlanmamı da yaptım. 10 Aralık 2012 tarihinde memuriyetten ilişiğim kesildi. Kaç yaşında ve nasıl emekli olabilirim?

Levent DİLCİ

Cevap: Emekli Sandığında 1) 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 55 yaş şartlarıyla, 2) 15 yıl fiili hizmet süresi ve 61 yaş şartlarıyla emekli olabilirsiniz. Hizmet sürenizi 25 yıla tamamlamadan memuriyetle ilişiğiniz kesildiğinden, Emekli Sandığında 25 yıl hizmeti tamamlama imkânınız bulunmamaktadır. Hizmetiniz 15 yıldan fazla olduğundan SSK veya Bağ-Kura da prim ödememişseniz ve bundan sonra da ödemeden 61 yaşın dolmasını beklerseniz, 61 yaşınızı dolduracağınız 11 Ocak 2033 tarihinde Emekli Sandığından emekli olabilirsiniz ve memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi alırsınız.  

Görevine son verilen memurlardan, SSK veya Bağ-Kura prim ödeyip hizmetlerini birleştirerek  emekli olanlara emekli ikramiyesi ödenmiyor.  Şayet SSK veya Bağ-Kura prim ödeyerek buralardan emekli olursanız, memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi alamazsınız. Sigortalı bir işte çalışarak 1260 gün prim ödemeniz halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve 1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 55 yaşınızı dolduracağınız 11 Ocak 2027’de emekli olabilirsiniz. 

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

 1. Yıllık izin ücreti Kıdem tazminatı hesabında dikkate alınır mı?
 2. Kimler SGK Hizmet borçlanması yapabilir? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yazdı!
 3. 62 yaşında ve SSK girişi 1970 olan babam eksik prim günlerini borçlanarak emekli olabilir mi? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 4. Ali ÖZTÜRK Ekonomist SGK Emeklilik Sorularınızı Yanıtlıyor - Daha önce cevaplanmış 100'ü aşkın soru için tıklayın!
 5. Yılbaşından önce askerlik borçlanması yapacak olanların dikkatine - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yazdı!
 6. Eşim askerlik borçlanmasıyla 15 yıl 3600 günden kıdem tazminatı alabilir mi? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 7. Online SSK ve Bağ-kur Emeklilik Takibi Danışmanlığı - Ali ÖZTÜRK Ekonomist hizmetidir!
 8. SSK ve Bağ-kur primlerimi birleştirmek için ne yapmalıyım? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yazdı!
 9. Emeklilikte yaşı beklerken prim ödememek emekli aylığımı düşürür mü? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 10. Yurtdışındaki ilk işe giriş tarihi Türkiye’den emeklilikte sayılacak olan 18 ülke – Ali ÖZTÜRK Ekonomist yazdı!
 11. Sosyal güvenlik sözleşmesi imzalanmış olmasına rağmen ilk işe giriş tarihi Türkiye’den emeklilikte sayılmayacak olan 7 ülke - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yazdı!
 12. Emekli olmama 5 yıl var Bağ-kur ve SSK hizmet birleştirme işlemini şimdiden yapabilir miyim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 13. SSK ve Bağ-kur Emeklilik Cevaplanmış Sorular Etiket Bulutu - Ali ÖZTÜRK Ekonomist hizmetidir!
 14. Eski şirket ortaklığı kayıtlarımı Bağ-kur'a ödeyerek 2000 gün satın alıp emekli olabilir miyim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 15. SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları

 

0
0
0
Yorum Yaz