12 01 2016

Ali ÖZTÜRK Ekonomist - emeklilikhaber.com


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

.... • En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınız İçin Yazın:

emeklilikuzman@gmail.com


Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

Daha erken emekli olabilir miyim?

Askerliğinizi borçlanmaya gerek yok

Soru: 6 Aralık 1971 doğumluyum. 1989 yılında sigortalı oldum. 1990 yılında askere gittim. 1992 yılında tekrar işe başladım ve hala devam ediyorum. 8163 gün primim var. Askerlik borçlanması yaptırırsam, daha erken emekli olabilir miyim? Ne zaman emekli olabilirim?

M. GEMİCİ

Cevap: Sorunuzu 23 Kasım 1989’dan önceki bir tarihte sigortalı olduğunuz varsayımına göre cevaplandırıyoruz. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5450 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de 51 yaşınızı dolduracağınız 6 Aralık 2022’de emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi sigorta başlangıç tarihinden sonra yaptığınızdan askerlik borçlanması emekli olma şartlarınızı değiştirmez. Sadece priminizi artırır. Priminiz yeterli olduğundan askerliğinizi borçlanmanıza gerek yok. 

Ekrem SARISU - POSTA

 

0
0
0
Yorum Yaz